Baza wyszukanych fraz
Stroje regionalne i ludowe, suknie ślubne, materiał na firany

Od kiedy zamieszkalismy przy lesie rojacym sie od saren w Loli obudzily sie instynkty lowieckie. Krotko obcieta nie waha sie wskakiwac "w krzaczory i inne jezyny". Bywa ze, za moja zgoda, oddala sie na znaczne odleglosci i trace ja ze wzroku. Jako ze nie lubie krzyczec a gwizd mam babski postanowilam kupic gwizdek na ultradzwieki. Padlo na gwizdek regulowany firmy Elless Sampic,niosacy w wysokich dzwiekach do 2 km. Czas na nauke powrotu na jego dzwiek. Trzeci dzien a efekty bardziej niz zadowalajace. Przeczytalam rozne zdania na temat tych gwizdkow. Szkodliwe dla psiego ucha,wywolujace strach czy wrecz panike,psujace sluch ludzki,drazniacy ptaki... Jak do tej pory Lola wraca z usmiechem na dziobie,w podskokach,mi w uszach nie szumi a ptaki siedza na galezi jak siedzialy. Czy ktokolwiek z Was ma jakiekolwiek doswiadczenia z gwizdkami? Chetnie poczytam.


Sama z swoimi psami z gwizdka nie korzystam - osobi¶cie nie potrzebujê d¼wiêku, który niesie siê lepiej od g³osu, bo psy maj± wbite do g³owy nie oddalaæ siê za daleko, co oznacza, ¿e s± w takiej odleg³o¶ci ode mnie, ¿e mój g³os spokojnie do nich dociera, ale znam sporo osób i psów, które z gwizdków korzystaj±.

Przy gwizdku nale¿y pamiêtaæ, ¿e nie ma on sam w sobie ¿adnej magicznej mocy (bo i takie historie s³ysza³am ). Jest on pomoc±. D¼wiêk dobrego gwizdka niesie siê lepiej i dalej od ludzkiego g³osu i w takim celu, moim zdaniem, nale¿y go u¿ywaæ. Na gwizdek psa warunkujemy identycznie jak na zwyk³e wo³anie, czyli po us³yszeniu tego konkretnego d¼wiêku masz wróciæ. Za powrót czeka Ciê nagroda.

Jak ju¿ pisa³am wcze¶niej, ja u¿ywam g³osu w³asnego, inni u¿ywaj± gwizdka, ale nale¿y zawsze pamiêtaæ, ¿e zasada dzia³ania jest zawsze ta sama. Ró¿nice s± w ludziach, a dok³adniej w ich sposobie korzystania z tej pomocy. Pozna³am wielu ludzi rozczarowanych gwizdkiem - gwi¿d¿±, pies wraca zainteresowany d¼wiêkiem, nic w zamian nie dostaje, oni gwi¿d¿± i gwi¿d¿± i gwi¿d¿±, a¿ w koñcu pies ma w nosie ich gwizdanie i najnormalniej w ¶wiecie ich olewa - tak jak wcze¶niej ola³ ich g³os. "No có¿ za badziewny gwizdek "

Co do p³oszenia ptaków - pewno mocno zale¿y od gwizdka. Co do niszczenia s³uchu psiego i ludzkiego - pewno tak jak z wszystkim. My ultrad¼wiêków nie s³yszymy, ale odbieramy wibracje - co za du¿o to nie zdrowo, ale nie dmiemy w gwizdek non stop. Nie wierzê, by w obrót wypuszczony gwizdki z tak wysokimi d¼wiêkami, które przy normalnym u¿ywaniu (a nie gwizdaniu non stop) mia³y byæ szkodliwe (acz mogê siê myliæ, w dzisiejszych czasach wszystko jest mo¿liwe). Podobnie z psami. One z kolei s³ysz± d¼wiêk, ale te¿ nie dmuchamy im w gwizdek prosto do ucha.
Opinii,ze gwizdek nie dziala,slyszalam cale mnostwo. Jest z pewnoscia jak mowisz,Agnes,ludzie nie rozumieja jak maja one funkcjonowac albo im sie nie chce. Gwizdek,ktory wybralam,slysze i ja,aczkolwiek slabo. Jesli chodzi o szkolenie to bez pomocy Inki trwalo by ono jeszcze dluuugo. Inka pojela w lot o co chodzi z tym gwizdaniem i galopuje do mnie bez wahania,natomiast Lola,o mniej lotnym umysle,szczesliwie ja nasladuje. Dobrze miec pomoc bordera.



© Stroje regionalne i ludowe, suknie ¶lubne, materia³ na firany Design by Colombia Hosting