ďťż
Baza wyszukanych fraz
Stroje regionalne i ludowe, suknie ślubne, materiał na firany

Pozwoliłam sobie założyć nowy temat może akurat komuś sie przyda

Czego nie należy podawać psu:

Czekolada - psu nie wolno dawać czekolady ani żadnych rzeczy w których jest czekolada. Mniej niebezpieczna jest czekolada mleczna ( 6 tabliczek to dawka śmiertelna dla średnio-dużego psa), groźniejsza jest czekolada gorzka ( już zjedzenie jednej tabliczki przez dużego psa może być śmiertelne) Dlatego należy pamiętać by czekoladę zamykać przed psem na klucz
Szpinak, burak czerwony i rabarbar nie są toksyczne, jednak zwierają dużą ilość kwasu oxalic, czynnika, który zaburza wchłanianie wapnia, a więc nie należy psu podawać zbyt często.
Kości - kości duża ilość prowadzi do zaparć. Kosci takie jak kregi kregoslupów drobiowych sa najczestrzą przyczyną zadlawien lub niedroznosci jelit. Pies maly i sredni jezeli chodzi o wielkosc nie jest w stanie takiego kregu rozdrobnic przy pomocy zebow ze wzgledu na mala wielkosc i bardzo mocna strukture kostna kregu a co zatem idzie najczesciej polyka. Przy stosunkowo malych przekrojach przelyku i jelit moze to sie zle skonczyc. Kosci gotowane sa miekkie zwierze nalezycie je rozdrabnia ale one w przewodzie pokarmowym sie komasuja tworzy sie cos podobnego do pumeksu Taki kamien doskonale zapycha jelito i drazni sluzowki .To schorzenie nazywa sie koprostaza . Kosci a przede wszystkim gryzienie w wieku rozwojowym moze byc przyczyna wady zgryzu. Kosci gotowane poza tym nie maja zadnych wartosci odzywczych Długi najczesciej proces obrobki ternicznej inaktywuje wiekszosc mikro i makroelementow i substancji witaminowych czyli jest to tylko zrodlo suchej masy.
Surowe ryby morskie (mintaj) - zawierają trimetyloamine, która wiąże obecne w pożywieniu żelazo w postać nieprzyswajalną, co może spowodować bardzo ciężką anemie i zmianę barwy sierści. Gotowanie ryb zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem trimetyloaminy.
Nasiona roślin strączkowych ( BOB, FASOLA, SOCZEWICA, GROCH) - są zbyt ciężkostrawne a ich składniki pokarmowe zwierzęta źle przyswajają. Za to zielony groszek i fasolka szparagowa w małych ilościach można podawać.
Pieczywo - jest źle trawione przez psy, aby chleb mógł zostać strawiony żołądek psa musi wydzielić trzykrotnie więcej fermentów niż w przypadku trawienia np. mleka. Chleb bardzo długo zalega w psim żołądku. Podawanie chleba powoduje nadmierna ilość gazów i zaparcia.
Kasza - jest trudno strawialna przez psa a przyswajalność składników odżywczych w niej zawartych jest bardzo niska
Ziemniaki - są przez psy trawione z trudnością a ponadto są przyczyną zaburzeń we wchłanianiu witamin z grupy B.
Surowe białko - znajduje się w nim substancja która wiąże biotynę i czyni ją nieprzyswajalną dla organizmu psa. Białko powinno być zawsze ścięte, żółtko można podawać surowe.
Wędliny - zawierają za dużo przypraw i konserwantów (np. saletrę bardzo szkodliwą) .
Mięso wieprzowe - miesa wieprzowego nie zaleca sie w zywieniu psow raczej ze wzgledow szerokiego stosunku tkanki miesnej do tluszczu poprostu za tluste i moze byc zle tolerowane przez organizm.
Karma dla kotów - czeste podawanie jej psom grozi przebiałczeniem.
Cebula nalezy do roslin z rodzaju liliowatych zawiera toksyczne dla zwierzat alkaloidy u miesozernych spozycie nadmierne powoduje biegunki zaburzenia ruchowe przyspieszenie tetna i oddechow moze byc przyczyna zgonu.
Rodzynki - zawieraja pektyny czesto nie wchlaniane raczej przez przewod pokarmowy psa moga byc powodem biegunek.
Jajka - surowe białko jaja blokuje przyswajanie witaminy H, zawiera Avidyne ta z kolei faktycznie uniesztnnia biotyne. gotowanie lub inna obrobka termiczna dezaktywuje avidyne ponadto bialko gotowane jest doskonale trawione i nie powoduje biegunek. Poza tym jaja sa doskonalym zrodlem wit a, d, c, i innych skladnikow pokarmowych, nie nalezy przesadnie unikac jaj bowiem wdaje sie ze nie moze miec ich stosowanie niekorzystnego wplywu na organizm badacze psiej dietetyki mowia nawet o 1 jaju surowym dziennie bez jakich kolwiek niekorzystnymch wplywow oczywiscie nie dajemt tego produktu jezeli stwierdzono ze jest on alergogenny w przypadku czyjegos psa.
Produkty pochodzenia mleczarskiego - mleko pies naturalnie w wieku 6 do 8 tyg po okresie szczeniecym traci enzym zwany laktamaza ktory jest odpowiedzialny za rozklad laktozy glownego cukru mleka wystepuje wtedy nietolerancja manifestujaca sie luznym stolcem lub biegunka tak sie dzieje generalnie ale niektore psy zachowuja zdolnosc trawienia laktozy do konca swoich dni dodatkowo drobiny bialka mleka maja inny ststem wchlaniania jelitowego dzieje sie to na zasadzie transportu biernego co czesto jest przyczyna nietolerancji pokarmowej a wrecz alergi i wtedy mamy drapanie. Ser jest otrzymywany z mleka przez wydzielenie z niego bialka i tluszczu. Sery dzielimy na kwasowe powstajace z kwasnego mleka, niedojrzewajace czyli twarogi posiadaja dobre wlasciwosci odzywcze, zawieraja duzo bialka tluszczu i wit A i wapna. Laktoza i witaminy B pozastaja w serwatce. Czyli laktoza ktora powoduje biegunki w twarogu nie wystepuje, wiec zalecic mozna do diety twarogi chude. Twarogi maga byc smietankowe tluste tych nie polecam w stosowaniu czestym powoduja otyłosc. Sery dojrzewajace podpuszczkowe zawierajace 25 do 40 % bialka 29 do 46 % tluszczu 1 do 4 weglowodanow [czyli prawie nic energi] sery dojrzewajace dzielimy na miekie plesniowe np. roquefort, brie; maziowe np. limburski; pomazankowe np. bryndza i twarde typ szwajcar np. gruyere ementalrr; holenderskie np. gouda mieszane; typ szwajcarsko holenderski i inne Z masy parzonej np oscypki i sery do tarcia .np parmezan.
Ser zolty powoduje nadmierne przeciazenie org kwasami tluszczowymi zarowno nasyconyni jak i nienasyconymi o dlugim lancuchu szkoda szybko stluszczac watrobe psa. Jogurty produkt wytwarzany przez fermentacje mleka pełnego lub chudego, wzbogacany owocami i cukrami wzrasta koncentracja energi. Zazwyczaj zawiera te same produkty co mleko. Moze powodowac biegunki i nietolerancje pokarmowa (czyli swiad skory) została jeszcze smietana i maslo jako produkty raczej nie wskazane.
Przyprawy - zakaz używania wszelkich przypeaw po za lekkim soleniem.
Cytrusy-mogą powodować anemie


W żywności u psa jest niewskazane także zboże, tak jak właśnie piszesz Olpuedya. Od pewnego czasu kupuję dla mojego psa karmę Canagan bo nie zawiera zboża. Karma psu bardzo smakuje i zauważam, że dobrze się po niej czuje. Jest już starszym psem więc muszę szczególnie uważać na to co je. Polecam serdecznie wypróbowane tej karmy.
Pozdrawam
Kasia
Napisz coś więcej o tej karmie i o swoim psie
(i uzupełnij profil jeśli możesz)
Zastanowilo mnie stwierdzenie ze zboze w diecie psiej jest niewskazane. Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? Grzebiac w internecie znalazlam kilka bardzo interesujacych artykulow sugerujacych ze pies na diecie wegetarianskiej lub nawet weganskiej moze zyc w pelni zdrowia i bez zadnych karencji. Rozumiem ze ten sposob zywienia moze byc sporny dla wielu niemniej fakty mowia za siebie. Zboza sa przez psa doskonale trawione pod warunkiem odpowiedniego ich przygotowania,czyli...ugotowania i zmielenia.
Nie sugeruje nikomu zmian w diecie swojego psa czy kota (bedac weg. mam zwierzeta wszystkozerne) ale uczulam na stereotypowe myslenie. Wydaje mi sie ze najpierw trzeba przeskoczyc przez bariere przyjetych opinii by przyswoic pewne nowinki i fakty.
Jesli znajde wiecej czasu poszukam odpowiednich podan w jezyku polskim badz angielskim,dzisiaj moge Was odeslac do francuskojezycznych:
http://david.olivier.name/fr/sur-l-alimentation-vegetarienne-des-chats-et-des-chiens
http://liberationanimale.com/2011/04/02/des-chiens-et-des-chats-vegetariensvegetaliens/
Przyklad psa-weg. (ktory,przyznaje,moze byc wyjatkiem od reguly. Albo nie...):
http://www.zpazurem.pl/artykuly/189_psich_lat__na_weganskiej_diecie_to_mozliwe_
Pozdrawiam:)


To znowu ja:) Okazuje sie ze nie trzeba daleko szukac by wpasc na ciekawe art. po polsku:
http://www.zwierzakowo.pl/artykul/pies-wegetarianin-czy-to-mozliwe.html
http://weganizm.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?1001017
http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6587,dietetyk-radzi-czy-pies-moze-byc-wegetarianinem.html
http://www.rynekzoologiczny.pl/nr/raport/wegepies_nowa_moda_czy.html

Napisz coś więcej o tej karmie i o swoim psie
(i uzupełnij profil jeśli możesz)

Jestem za,bo na razie post kitek26 wyglada na reklamę karmy ,która sprzedaje,bądz produkuje
Oczywiście, pies jako zwierzę przystosowujące sie szybko przeżyje nawet na obierkach od ziemniaków ze smalcem, jasne. Tylko, czy to jest zdrowa dieta dla takiego zwierzaka? Zboża nie są pokarmem właściwym dla żadnego stworzenia, bo nie możemy porównywać tych zbóż które mamy obecnie do tego co było nie tak dawno jesli chodzi choćby o poziom skrobi. Ja uważam, że psia dieta nie może opierać się na zbożach jakichkolwiek, ani na ziemniakach ani na warzywach. Pies jest drapieżnikiem i ma jeśc mięso z różnymi dodatkami a nie trawę ani zboża. Badania Pottengera wyraźnie pokazują czym grozi karmienie drapieżników zbożem. Ok, karma wege dla oszołomów co chcą nautrę nawracać musi zawierać tysiące chemicznych dodatków żeby zaspokoić zapotrzebowanie pokarmowe zwierząt, ale to już nie jest naturalne ani trochę. I dla mnie osobiście chore.
CZy pies może jeść orzechy włoskie w ilości kilku sztuk dziennie?
"karma wege dla oszołomów co chcą nautrę nawracać "
od razu brzydkie slowa...
Nie uwazam ze wegetarianie to oszolomi,to raz. Dwa,jesli pies jest zdrowy na tej diecie to czemu nie? Inna sprawa ze jest to wybor narzucony przez czlowieka i rzeczywiscie nieszczegolnie zgodny z naturalnym wyborem zwierzecia. Ale tu nie o wyborach mowa a o trawieniu zboz. Dziwna idea karmic psa jedynie zbozem. Rownie dziwna jak przycinac psi ogon w jednej-trzeciej. Ale przeciez nikt tak nie robi,prawda?
mój pies bardzo lubi mleko i ser, nic mu po tym nie jest



© Stroje regionalne i ludowe, suknie ślubne, materiał na firany Design by Colombia Hosting