ďťż
Baza wyszukanych fraz
Stroje regionalne i ludowe, suknie ślubne, materiał na firany

możemy prosić o jakieś szczegóły tych manewrów? nie chhodzi mi o prograzm rzecz jasna ale skąd się wzięła ta inicjatywa? czy to jest zastępstwo Warki?



... czy to jest zastępstwo Warki?

Z rozmów z wodzem wynika, że w Warce maja jakiś remont. Stąd ten Pilaszków. To jedyne szczegóły jakie znam.
Czołem,
W zasadzie dokładnie tak jest. Warka, optymalna do szkoleń i wykorzystywana przez nas w tym charakterze od lat, jest w stanie bardzo dużego remontu, co wyłącza to miejsce na jeszcze kilka miesięcy.
Z rozpatrywanych alternatyw Pilaszków ma najlepsze warunki. Zresztą dość podobne do Warki (kilkuhektarowy park dworski do naszej dyspozycji, oraz możliwość omówienia teoretycznego pod dachem).
Nadto jest to miejsce ciekawe pod względem historycznym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pilaszk%C3%B3w_%28wojew%C3%B3dztwo_mazowieckie%29
ĆWICZENIA W PILASZKOWIE STANOWIĄ KOLEJNY ELEMENT SZLAKU KAMPANII 2012, MIANOWICIE PRZEPROWADZENIE MOBILIZACJI PUŁKU I SZKOLENIE NA POZIOMIE SZKOŁY ŻOŁNIERZA.
Pozdrawiam,
W.
Czołem,
Ramowy program ćwiczeń wygląda następująco:
do 9.00 Zjazd.
9.00 Apel: omówienie dnia ćwiczeń.
9.30 Zwiedzania ekspozycji we dworku.
10.00 Konferencja we dworku: omówienie kampanii.
10.45 Ćwiczenia (część 1).
12.00 Przerwa: omówienie ćwiczeń.
12.45 Ćwiczenia (część 2).
14.00 Przerwa: omówienie ćwiczeń.
14.30 Ćwiczenia (część 3).
15.30 Zwiedzanie ekspozycji powozów.
16.00 Rozwiązanie imprezy.
Plan może zostać skorygowany, zwłaszcza z powodu warunków zewnętrznych.
Pozdrawiam,
W.


Mam nadzieje, że "instalacje" ze śniegu próbującą przedstawić w swej niedoskonałości postać ogólnie znaną i lubianą, ktoś z Nas uwiecznił na aparacie?

Mam nadzieje, że "instalacje" ze śniegu próbującą przedstawić w swej niedoskonałości postać ogólnie znaną i lubianą, ktoś z Nas uwiecznił na aparacie?

Zdaje się, że Pani Dyrektor muzeum .
Czołem,
Nie umniejszając znaczenia doraźnych instalacji rzeźbiarskich dla poziomu kultury ogólnej, wolałbym poczytać o uwagach uczestników na temat samych ćwiczeń, ewentualnie możliwych modyfikacji.
Pozdrawiam,
W.
Dużo daje, moze nawet bardziej wpływa na zostawienie w pamięci, krótkie wyjasnienie dlaczego dana rzecz jest tak a nie inaczej , z czego to w owym czasie wynikało i to najlepiej bezpośrednio już w polu, w czasie wprowadzenia w tajniki ćwiczenia.
Wiem, że regulamin wiele rzeczy wyjaśnia, ale mówiąc delikatnie część z Nas mogła nie mieć okazji po niego sięgnąć, a jeśli już to mogła pominąć te fragmenty, koncentrując się np. na samych komendach i ich wykonywaniu.
Dlatego jako dobry kierunek, chciałbym wskazać i podziękować Darkowi, że przy okazji ustawiania Nas w kanonach postawy żołnierza, częściowo poruszył czym historycznie były one uwarunkowane (np.krzywe chłopskie plecy etc - to i wiele innych wyjaśnień jak wspomniałem do znalezienia w regulaminie).
Może warto w przyszłości, jeśli to możliwe ze wzgl. na źródła, przy wprowadzaniu danej szkoły/manewru, prócz dotychczasowego wskazania kiedy i gdzie się go stosowało, krótko może omówić jego geneze tj. np. przy jakiej okazji lub uwarunkowaniach powstał, kto go po raz pierwszy użył i z jakim skutkiem itp..
Dodatkowym plusem byłyby wyjaśnienia, których nie można znaleźć w używanych przez Nas regulaminach
Czołem!
Przeglądam teraz Regulamin z 1777 roku.
I tam jest o nauce postawy (ćwiczenia stania pod ścianą!!!) i o garbatych plecach, i takie tam...
W/w Regulamin jest słabszy o tyle, że wiele rzeczy jest owszem napisanych, ale szczegółowo NIE OPISANYCH. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że i tak wszyscy wiedzą o co chodzi...



© Stroje regionalne i ludowe, suknie ślubne, materiał na firany Design by Colombia Hosting