Baza wyszukanych fraz
Stroje regionalne i ludowe, suknie ślubne, materiał na firany

Mêczcie go jeszcze bardziej Z tego co opisujesz to ma³y ragdollek zachowuje siê w³a¶nie tak jak powinien - lubi dotyk, mruczu, tuli siê, jest ufny i kontaktowy.
Napady "g³upawki" min±, trzeba wyra¼nie pokazaæ malcowi ¿e tak nie - odwracaæ jego uwagê jak ju¿ zaczyna "polowaæ". Ragdollki szybko siê mêcz± ale jako ma³e kociaczki maj± ochotê znów siê bawiæ jak tylko odpoczn±. Trzeba to przetrwaæ i bawiæ siê jak najwiêcej. To kochaj±ca ludzi i dotyk wpania³a rasa, ale ZAWSZE zwierzê bêdzie zwierzêciem a nie zabawk±. M³ody wiek rz±dzi siê swoimi prawami cieszcie siê dzieciñstwem malucha, szybko siê koñczy. Ja têskniê za tymi harcami ju¿ kilka godzin po opuszczeniu naszego domu przez ostatniego kociaczka
Bardziej przestrzegajcie rozdzielania czasu "zabawy" i "nie zabawy" by nie mieszaæ malcowi w g³owie. Malec na pewno nie zrobi krzywdy, jednak w zabawie jakie¶ ma³e zadrapania pewnie bêd± siê jezcze zdarza³y. Ja ostatnio jak podnosi³am mojego siedmiokilowego potworka zadoby³am siê ogromnej szramy na rêce, bo Asia jest ogromna i niefortunnie j± chwycia³am - tak ¿e z³apa³a mnie ³apkami by nie spaæ mi z r±k



Roene wydaje mi siê, ¿e w³a¶nie tak jest. Kociak traktuje ma³± jako kompana do zabawy. Po prostu j± uwielbia najbardziej z ca³ej rodziny, mimo, ¿e czasami robi mu psikusy. Czêsto jest tak, gdy widzê córkê nios±c± kota, albo ¶ciskaj±c± go, zabieram jej Ragiego, przenoszê go w inne (bezpieczne) miejsce, t³umaczê ma³ej, ¿e mêczy kotka i go boli, a on ju¿ parê sekund po tym znów biegnie do niej na kolana. Do mnie g³ownie przychodzi wieczorami, jak ma³a ¶pi, wtedy jak nie mo¿e ju¿ byæ przy niej, to dopiero k³adzie siê obok mnie i czeka na g³askanie, ale gdy tylko otworzê na noc drzwi od pokoiku ma³ej, to w parê sekund znika i jest u niej w ³ó¿eczku.

tak to bywa - kochaj± siê, bawi± razem, czasem jedno zrobi drugiemu psikusa i jest p³acz by za 5 minut znów siê droczyæ - takie maluszki czy to kocie czy ludzkie ju¿ takie s± niestety, trzeba mieæ oczy dook³a g³owy. Ale z ka¿dym tygodniem powinno byæ coraz ³atwiej

Dziêkujê bardzo za pomoc, wiele mi to wyja¶ni³o Starali¶my siê jak najlepiej przygotowaæ na przyj¶cie kociaka, ale to nasz pierwszy koci domownik i niestety tak jak do macierzyñstwa nie da siê przygotowaæ w pe³ni Postaram siê jak najszybciej przedstawiæ kociaka



Dzia³ "przedstaw nam swojego ragdollka" czeka

Nasza Kika urodzona 20 lipca jest z nami od miesi±ca. Jej ulubieñcem do zabaw jest mój 3 letni syn Adam. Co oni wyprawiaj± to siê w g³owie nie mie¶ci. Jednak nie zostawiam ich ca³kiem samych. Adam nosi kotkê, wk³ada do wózka dla lalek i wozi - co siê jej strasznie podoba. Ganiaj± siê po ca³ym domu, Kika traktuje go jak swego kompana do zabaw. Ca³y czas ich kontrolujê - zarówno Adama jak i koteczkê. Jest delikatna, ale czasem jak ma do¶æ to daje koledze do zrozumienia, ¿e ju¿ starczy i tu muszê wkraczaæ ja bo Adam czasem te¿ nie zna umiaru i chcia³by kota non stop mieæ dla siebie. Jak Ada¶ ¶pi w dzieñ w du¿y pokoju, a kicia ma ochotê na zabawê to owszem zaczepia go i skacze na niego. W nocy jednak ju¿ nie, ja staram siê j± zmêczyæ do godziny 22 na maxa i jest przyuczona,¿e potem jest spanie. K³adzie siê ostatnio tylko u dzieci w pokoju i ¶pi do rana. Czasem jest to pod³oga, czasem ³ó¿ko Adama lub Marysi. Nie ma ju¿ wtedy zabawy i kotek ¶pi. Staramy siê pilnowaæ rytu dnia aby i dzieci i kotka mia³y sta³y program. jak do tej pory siê udaje.
parapety musia³am posprz±taæ z kwiatków itd aby Kika mia³a swój ci±g komunikacyjny dooko³a du¿ego sto³u, na który nie wolno jej wchodziæ i tego jednego miejsca bronimy ca³a rodzin± Oczywi¶cie jeszcze tam w³azi, ale konsekwentnie j± ¶ci±gamy i mo¿e zapamiêta kiedy¶.
Niestety przy dzieciach i ma³ym kotku jest sporo pilnowania i nauki dla wszystkich, ale jak widzê szczê¶liwe dzieci i kotkê, która s³odko ¶pi po zabawie z nimi to my¶lê, ¿e warto.



Do zabawy w polowanie mo¿na kici w³±czyæ du¿ego pluszaka, wtedy z nim bêdzie siê mog³a posi³owaæ przy Waszej pomocy oczywi¶cie.

Moj kot natomiast to maly masochista...Lekkie pieszczoty traktuje z obojetnoscia i odchodzi...Trzeba go tarmosic i wrecz podnosic za skote - wtedy jest szczesliwy.
Natomiast sam do innych ludzi jest delikatny. Robi czasem zasadzki i skacze zza winkla na noge..Ale pazury ma schowane...W sumie nawet podczas ostrej zabawy nigdy nie podrapie...Czsem uzyje zabkow, ale tylko w zabawie ktora sama zainicjujesz. Zawsze dostosuje "ostrosc" zabawy do inicjatora . Dlatego do dzieci jest mega delikatny. Jest troche zazdrosny o naszego synka (raz niie bylem w stanie odpowiedziec na jego zaczepki, to poszedl nasikac z zazdrosci do lozeczka - na szczescie pustego )...Ale jak kota wybawie, to nie ma z tym problemu.

Musisz byc cierpliwa i postataraj sie wymeczyc fizycznie kotka. Wtedy nie bedzie mial sily na harce - u mnie to dziala. Jezeli go zostawisz samemu sobie, to zajmie sie soba jak umie i czasem cos zrzuci.

Z wiekiem kota pewnie problemy w relacjach z dzieckiem rozwiaza sie same (U mnie synek urodzil sie, kiedy kot mial juz rok)

Zdjecie nie aranzowane . Kot sam przyszedl i sie polozyl przy malym.

dnia Pi± 9:25, 20 Lis 2015, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Cudownie <3 wspania³e widoki

Ale cudowne! uwielbiam takie zdjêcia Nasz kociak te¿ nie wyci±ga pazurów, wydaje mi siê, ¿e te zadrapania po prostu s± przypadkowe, nie celowe. Dzisiejsza noc by³a o wiele lepsza ni¿ ostatnie Wymêczy³am kotka dos³ownie przed samym spaniem, trochê buszowa³ po mieszkaniu jak ju¿ siê po³o¿y³am, ale by³o to du¿o krócej ni¿ zawsze. Noc by³a spokojna, pierwsz± czê¶æ nocy kotek spa³ z nami( zaryzykowali¶my) na drug± po³owê przeniós³ siê do ma³ej i o dziwo w te noc ma³a nie p³aka³a, kocurek spa³ grzecznie "w nogach"

Pierwsze pytanie : czy kot ma obciête pazurki. ? Nalezy tego pilnowaæ bo ma³y lociak ma pazurki jak igielki i nawet niechc±cy moze zahaczyæ je¶li s± zbyt d³ugie. A drugie pytanie nasuwa mi sie po przeczytaniu pierwszego postu: kocur , kastrat , 15 tyg. Od miesi±ca z wami??? Trochê sprzeczne informacje. Je¶li ma 15 tyg i od miesiaca jest z Wami to zabieraliscie go w wieku 10-11 tyg.? I to wykastrowanego??

Kotek urodzi³ siê dok³adnie 25 lipca, zabrali¶my go do domu jak 17 pa¼dziernika, wykastrowany by³ ko³o tygodnia przed odbiorem. Staram siê pilnowaæ pazurków i obcinam je, jak tylko czujê, ¿e ju¿ s± zbyt d³ugie

Wiec kotek mia³ równo 12 tyg w dniu odbioru. W 11 by³ kastrowany. Wiem ze to dziwne pytanie ale czy mog³aby¶ podaæ daty jego szczepieñ? Pe³en program szczepieñ ( taki który faktycznie co¶ daje) to min 13 tyg. Plus min. 10 dni do kastracji daje nam juz 15 tyg. Potem jeszcze kilka dni rekonwalescencji najwcze¶niej kociak zmienia dom przed 16 tyg. Nie wiem jak Twoj hodowca dokona³ tego do 12 tyg? Co to za hodowla? Pytam bo je¶li kociak by³ szczepiony zbyt wcze¶nie to koniecznie musisz go doszczepiæ. Moim zdaniem 12 tyg to wiek zbyt wczesny do opuszczenia hodowli. W³a¶nie w tym czasie kociaki szalej± najbardziej. Kociak powinien jeszcze szaleæ z rodzeñstwem i pewnie st±d poszuka³ sobie innego kompana do zabawy.

Pewnie Pierwsze szczepienie 19.09.2015, drugie 13.10.2015 Odrobaczenie: 29.08.2015, drugie 12.09.2015. O kastracji niestety nie ma ¿adnej informacji w ksi±¿eczce. Czy to znaczy, ¿e powinnam go jeszcze doszczepiæ? Byli¶my po zakupie kociaka u weterynarza i kaza³ go odrobaczyæ za pó³ roku, chyba, ¿e bêdzie wychodzi³ to za 3 miesi±ce. Kotek z hodowli PL*Reflection
dnia Sob 16:33, 21 Lis 2015, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Ja bym doszczepi³a. Cena szczepienia nie jest bajonsko wysoka a da Wam pewno¶æ ze kociak jest zabezpieczony przed chorobami na które by³ szczepiony. Dziwi mnie trochê brak wpisu dot. kastracji to jednak do¶æ wa¿ny zabieg ktory powinien byæ uwzglêdniony w ksi±¿eczce.

W³a¶nie te¿ siê zdziwi³am teraz, gdy go nie zobaczy³am. Wydaje mi siê, ¿e to istotna informacja. Aczkolwiek wykastrowany jest na pewno, bo jak byli¶my u weterynarza, to od razu pierwsze to zapyta³ czemu tak wcze¶nie kastrowany




© Stroje regionalne i ludowe, suknie ¶lubne, materia³ na firany Design by Colombia Hosting