Baza wyszukanych fraz
Stroje regionalne i ludowe, suknie ślubne, materiał na firany

Impreza w niedzielê, jad± ludzie z KP, w tym Spajda. Przeklejam z fejsa.
Ale na razie na fejsie zadeklarowa³o uczestnictwo tylko 13 osób. Ja bym by³ nawet chêtny.

"UWAGA! je¿eli temperatura powietrza w dniu rozgrywek mniejsza ni¿ -5°C manewry zostaja odwo³ane! Badanie nastêpuje 2 h przed manewrami.

Miejsce manewrów:
Hale i okoliczny las. Je¿eli nie wiesz jak dojechaæ na miejsce napisz do nas a dostaniesz mapê z zaznaczona trasa dojazdu :)
Jastrzêbie-Zdrój
https://goo.gl/maps/SAopJ
Pszczyna
https://goo.gl/maps/lcKfQ

Scenariusz:

Scenariusz: Ala Abdul znany terrorysta z Dalekiego Wschodu, nie daje o sobie zapomnieæ. Tym razem postanowi³ zem¶ciæ sie na kraju nad Wis³± za brak poparcia jego przyjació³ w wierze....Wraz z grup± uchodzców powroci³ i udaj±c emigranta zadekowa³ siê w starej lesniczówce. Grupa jego bojowników do³±czy³a do niego. Jego przyjaciel Hasan El Bade Vel Czarny Ryj mia³ przywie¶æ ³adunek nuklearny dla grupy ISIS majacych wkrótce przyjechaæ z Germani i wysadziæ port lotniczy w stolicy tego kraju. £adunek ukryty jest w butli o³owianej .Niestety podczas przemarszu Ryja zatrzyma³ go patrol miejscowych wojsk Polskiej Gwardii Narodowej. Wywiaza³a sie walka. Hasan El Bade Vel Czarny Ryj musia³ sie ewakuowaæ ze swoimi ludzmi i porzuciæ ladunek. £adunek zosta³ zabezpieczony w starej wartowni na terenie ruin fortu Chiny. Niestety oddzia³ Gwardii jest odciety od rezerw, a radiostacja nie dzia³a ,zniszczona przez tajemniczego don Pedra szpiega Ala Abdula. Czy polskim ¿o³nierzom uda siê obroniæ ladunek przed po³±czonymi si³ami Ryja i Ala Abdula?
Za³o¿enia: si³y Ryja i Abdula musz± zdobyæ butlê i dostarczyæ j± w ciagu 2 godzin do pobliskiej rzeki, gdzie z pradem sp³ynie do czekajacych na nia bojowników z Germani.

Regulamin rozgrywek ASG 57 Samodzielnej Kompani ASG

Regulamin rozgrywek 57 samodzielnej kompani ASG dotyczy i obejmuje wszystkich uczestników obecnych na rozgrywkach ASG organizowanych przez 57 SK ASG., jednak¿e prosimy w sposób precyzyjny zapoznaæ siê z warunkami gry. Uwaga: manewry taktyczne nale¿± do tzw. "ostrych" manewrów ASG i uczestnictwo w nich jest obarczone ryzykiem. Osoby przystêpuj±ce do tej imprezy musz± wyraziæ zgodê na poni¿sze za³o¿enia:

0.Opis wydarzenia jest to streszczenie fabu³y, które opisuje rozgrywkê. Przed ka¿dymi manewrami prowadz±cy przestawia scenariusz i informuje o warunkach i zagro¿eniach. Szturmowcy 57 Samodzielnej Kompani ASG stanowi± ca³o¶æ i rozgrywaj± zawsze manewry po jednej stronie konfliktu. Odst±pienie od tej g³ównej zasady musi byæ zaakceptowane przez prowadz±cego manewry. Scenariusz tej rozgrywki zostanie podany niebawem.;-)) Ale wystapi tam napewno nasz znajomy Ala Abdul wraz z jego pomocnikami.

1. Miejsce manewrów:
Jest to miejsce na którym odbywaj± siê rozgrywki, ustalane ka¿dorazowo przed manewrami.

2. Czas gry:
Jest to czas rozgrywek: poszczególnych tur, przerw oraz ca³ego wydarzenia, podanych w godzinach . Rozpoczêcie sygnalizowane jest wystrza³em z petardy, gwizdem gwizdka lub syren± stra¿ack±.

3. Limity FPS-ów
- karabiny szturmowe, pistolety maszynowe, karabiny maszynowe: limit 450 fpsów liczony dla kulek 0,25 firmy GG
- pistolety 400 FPS-ów liczone dla kulek 0,25 firmy GG
- snajperki ok 600 FPS-ów przy zachowaniu bezpiecznego dystansu, z zakazem strzelania do osób które wyra¼nie wykazuj± wiek niepe³noletni (np. niski wzrost, znaczna szczup³o¶æ, chuderlawo¶æ itp.). Ka¿dy graj±cy na ¿±danie organizatora musi sie poddaæ badaniu na chronometrze. Przekroczenie limitu skutkuje usuniêciem z gry.

4. Pirotechnika:
Na manewrach mo¿na u¿ywaæ granatów hukowych, od³amkowych, oraz dymnych. Absolutny zakaz u¿ywania granatów gazowych w ka¿dej formie.
- granaty hukowe: maksymalna si³a odpowiadaj±ca petardom ogólnego stosowania znanym pod nazw± fp3 (lub podobne o podobnej mocy)
- granaty dymne: ogólnego stosowania kupowane w legalnych ¼ród³ach dopuszczone do obrotu handlowego, dopuszczone s± robione, ale w wersji bezpiecznej dla zdrowia (zakaz zwi±zków chemicznych dra¿ni±cych, bojowych, ³zawi±cych itp)
- granaty od³amkowe - ³adunek wewnêtrzny, nie silniejszy ni¿ petarda fp3, ³adunek miotaj±cy: groch, ry¿, kulki ASG, oraz inne materia³y o podobnej sile ra¿enia. Niedopuszczalne s±: gwo¼dzie, kamienie, szk³o, pinezki, itp.)
- petardy bez materia³ów miotaj±cych traktowane s± jako granaty hukowe nie powoduj±ce obra¿eñ.
- dopuszczalne jest stosowanie wyrzutni granatów (mo¼dzierze, granatniki, dzia³a, rusznice pp etc.) jednak o ³adunku miotaj±cym nie wiêkszym jak granaty.

UWAGA: U¿ycie granatu, nie musi byæ poprzedzone ostrze¿eniem typu: "uwaga granat" Granat mo¿e byæ rzucony w dowolne miejsce w okolice przeciwnika. Osoba ko³o której (lub w przypadkowych sytuacjach na której) wybuchnie granat musi mieæ ¶wiadomo¶æ, ¿e nie mo¿e mieæ pretensji do osoby rzucaj±cej. Oczywistym jest fakt, ¿e osoba rzucaj±ca nie ma zamiaru rzuciæ tak, aby granat wybuch³ na osobie przyjmuj±cej, jednak¿e zdarza³y siê takie wypadki zupe³nie przypadkowo, gdy w momencie rzucenia przez miotaj±cego osoba obrzucana przemie¶ci³a sie pod rzucany granat.
Osoba dostaj±ca od³amkami schodzi z gry jako trafiona i udaje siê na respa.

5. Osoby niepe³noletnie mog± braæ udzia³ w wydarzeniu tylko za zgod± pisemn± rodziców lub opiekunów (wniosek do pobrania poni¿ej). Do osób niepe³noletnich których wzrost, waga, szczup³o¶æ wskazuje ¿e s± m³odociani jest zakaz bezwzglêdny strzelania seriami, oraz strzelania z bardzo bliska do 5 m. Strzelamy do nich z umiarem i nie w g³owê. Podobnie nie obrzucamy tych osób granatami. Uczestnicy poni¿ej 18 roku ¿ycia musz± mieæ zgodê rodzica do uczestniczenia w rozgrywkach. Osoby w wieku poni¿ej 13 lat ale nie mniej ni¿ 10 lat mog± wzi±æ udzia³ w wydarzeniu, tylko i wy³±cznie je¿eli przebywaj± podczas gry z pe³noletnim opiekunem wcze¶niej zg³oszonym osobi¶cie do organizatora. Je¿eli opiekun na rozgrywkach nie jest prawnym opiekunem, wówczas musi miêæ pe³nomocnictwo podpisane przez w³a¶ciwego prawnego opiekuna (rodzica). Organizator musi zaakceptowaæ taka osobê. W przypadku kiedy opiekun schodzi na "respa" osoba bêd±ca pod jego opieka schodzi te¿.

6. Na manewrach mo¿na u¿ywaæ replik no¿y. Replikami no¿y mo¿na rzucaæ, a osoba trafiona schodzi z gry, na respa. Rzucane no¿e musz± byæ no¿ami bezpiecznymi tzn. wykonanymi z tworzywa, gumy, drewna, itp. materia³u, tak aby po trafieniu nie spowodowa³o to urazu u osoby obrzucanej. Mo¿na te¿ rêcznie dotkn±æ no¿em (tylko bezpieczna replik±) z zasadami powy¿szymi. Osoba która ma nó¿ prawdziwy, mo¿e udawaæ dotkniecie no¿em poprzez dotkniecie rêk± i powiedzenie: trafiony no¿em" . Wówczas osoba musi zej¶æ na respa. Osoba trafiona nie stawia oporu ani nie dyskutuje. Mo¿na stosowaæ tak¿e repliki szabel, maczet, ip przedmiotów symuluj±cych broñ bia³± ale uwaga przedmiot te musz± byæ lekkie i nie powodowaæ urazów w przypadku uderzenia w graj±cego (np. pianka, rurka plastikowa i musi przypominaæ wygl±dem broñ bojow± - kszta³t, kolor itp). Repliki bagnetów mo¿na te¿ montowaæ do luf karabinów.

7. Zasady trafieñ: podczas rozgrywki mo¿na u¿ywaæ ognia automatycznego, wszêdzie za wyj±tkiem odleg³o¶ci 10-5 metrów gdzie stosujemy ogieñ pojedynczy, poni¿ej 5 metrów nastêpuje okrzyk "trafiony", jednak tylko wtedy gdy jest bezsporna sytuacja trafienia np. osoba trafiaj±ca zajdzie przeciwnika z ty³u. Trafienie oznacza zej¶cie na punkt "RESP" gdzie mo¿na odzyskaæ swoje "¿ycie" .
Trafienie w ka¿d± czê¶æ cia³a powoduje zej¶cie z gry, trafienie w broñ eliminuje tylk broñ nie eliminuje osoby strzelaj±cej, jednak ta nie mo¿e korzystaæ z tej broni do czasu "wyczyszczenia" na respie, mo¿e natomiast rzucaæ granatami, uczestniczyæ w szturmach jako os³ona, czy u¿ywaæ broni bocznej, byæ operatorem tarcz lub kierowca pojazdu. Osoba trafiona jest zobowi±zana podnie¶æ rêkê do góry, najlepiej z czerwon± szmat± i zg³osiæ siê s³owem: "trafiony". Je¿eli osoba nie bêdzie mia³a czerwonej szmaty, a tylko podniesie rêkê albo bêdzie schodziæ z opuszczonymi rêkami i zostanie trafiona podczas zej¶cia na "respa" po raz kolejny, nie mo¿e mieæ do osoby strzelaj±cej (pomy³kowo) w ¿adnym wypadku pretensji. Czerwone szmaty mo¿na mieæ przyczepione wszêdzie, ale w sposób widoczny. Brak czerwonej szmaty nara¿a uczestnika na nieprzyjemno¶ci pomy³ki

Na szczególne ¿yczenie graj±cych mo¿na przyj±æ zasady, ¿e w pomieszczeniach zamkniêtych, budowlach, budynkach oraz w kierunku pomieszczeñ, (budowli, budynków), oraz z pomieszczeñ (budowli, budynków), prowadzi sie ogieñ tylko pojedynczy. Ale ta sytuacja musi byæ przed rozgrywkami wyra¼nie zaznaczona.

7. RESPY - respy s± to punkty kontrolne, które zwracaj± uczestnikom (lub ich broni) ¿ycie. Respy s± wymienialne, tzn. jedna strona konfliktu mo¿e korzystaæ z tych samych respów co druga strona pod warunkiem ¿e znajduj± siê w jej polu dzia³ania. Nie mo¿na natomiast przekraczaæ linii pozycji umocnionej przez przeciwnika ¿eby dotrzeæ na respa. Z respa nale¿y odej¶æ poza swoje linie aby rozpocz±æ powtórna grê. Powrót z respa powinien te¿ byæ oznaczony czerwona szmat±. Postrzelenie przypadkowo przy zej¶ciu z respa osoby nie oznaczonej czerwon± szmat± nie bêdzie traktowane jako naruszenie regulaminu (kto¶ mo¿e nie dostrzec podniesionej d³oni).
Na "respie" osoba która jest trafiona czeka na kolejne dwie osoby (ze swojej dru¿yny) aby dope³niæ do liczby trzech bêd±cych na "respie" (mo¿e byæ wiêcej) a nastêpnie "oczy¶ciæ siê ze ¶mierci" i wróciæ do swoich linii. W przypadku wiêkszej ilo¶ci oczekuj±cych na respie wszyscy s± "oczyszczeni" np 4 osoby, 5 osób itd. reasumuj±c trzy osoby zwalniaj± z oczekiwania na respie. Je¿eli po 10 min. nie pojawi± siê ustalone 3 osoby, uczestnik ma prawo wróciæ do gry. Pojazd pancerny oczyszcza siê 25 min. Ilo¶æ ¿yæ w zale¿no¶ci od scenariusza rozgrywek.

8. Pierwsza pomoc: 57 SK ASG dysponuje osobami przeszkolonymi w ¶wiadczeniu pierwszej pomocy. Osoby uprawnione z licencjami EFR s± podane ustnie. W przypadku wiêkszego skaleczenia, zranienia, lub wypadku prosimy o przerwanie gry i powiadomienie o tym osoby uprawnione do PP. Osoby z innych teamów które przyjad± na rozgrywki a s± przeszkolone w pierwszej pomocy przed medycznej proszone s± o zg³oszenie siê do organizatorów. Jak zaznaczono na pocz±tku, manewry ASG s± form± manewrów "ostrych" co oznacza, ze drobne skaleczenia, siniaki, otarcia, ¶lady po uderzeniach kulkami s± uwa¿ane za normalny koszt uczestnictwa w rozgrywkach. Urazów tych nie nale¿y komentowaæ. Osoby bior±ce udzia³ w rozgrywkach ¶wiadomie poddaj± siê takiemu ryzyku.

9. Tarcze - mo¿na stosowaæ przeno¶ne tarcze, wszelkiego rodzaju, pojedynczo lub te¿ z³±czone ze sob± w dowolny element. Jest to wówczas symulacja tarcz u¿ywanych w jednostkach specjalnych (SAS, GROM itp.) lub pozycjach stacjonarnych - posterunkach umocnionych (np. wojsk Egipskich) Aby zabiæ za³ogê mo¿na rzuciæ do ¶rodka granat. Po wybuchu osoby znajduj±ce wewn±trz lub za tarczami nie ¿yj±, chyba ¿e zd±¿± uskoczyæ tak, ¿e granat siê rozerwie przed tarcz± albo daleko za. Osoba trafiona kulk± lub granatem, a nios±ca tarczê mo¿e tarcze wsi±¶æ ze sob± na respa . Natomiast mo¿e j± tak¿e przekazaæ ka¿demu innemu bior±cemu udzia³ w manewrach. Po manewrach nale¿y zwróciæ nieuszkodzone tarcze w³a¶cicielom. Tarcze stanowi± w³asno¶æ strony która je posiada . Nie wolno braæ tarcz stronie przeciwnej i ich u¿ywaæ, podobnie jak porzuconej broni, no¿y itp.

10. Bezpieczeñstwo udzia³u na manewrach.
Ka¿dy uczestnik manewrów obowi±zkowo musi zadbaæ o w³asne bezpieczeñstwo. Koniecznym jest bez ¿adnych wyj±tków posiadanie okularów lub gogli balistycznych tj. odpornych na uderzenia od³amkami , kulkami itp. elementami przestrzennymi odpowiednimi wytrzyma³o¶ciowo do rozrywanych manewrów. Takimi które zabezpieczaj± w pe³ni oczy przed urazami. Zalecane jest ale nie wymagane posiadanie masek zabezpieczaj±cych twarz oraz zêby, z tym ¿e w przypadku uszkodzeñ twarzy (zêbów) osób które nie s± wyposa¿one w te os³ony winê ponosi graj±cy który nie zabezpieczy³ sie w³a¶ciwie. Wskazane jest noszenie mundurów wojskowych zgodnych z w³asnymi zainteresowaniami. Uwaga: przy temperaturze powietrza otaczaj±cego poni¿ej piêciu stopni Celsjusza, rozgrywki s± odwo³ane. Pomiar temperatury nastêpuje dwie godziny przed zaplanowanymi manewrami. Fakt ten jest spowodowany zmniejszon± odporno¶ci± okularów (gogli) balistycznych wykonywanych z odpowiedniego tworzywa, najczê¶ciej nieodpornego na niska temperaturê (by³o sporo przypadków stwierdzenia tego faktu juz przy minus siedmiu stopniach). Podczas dzia³añ wojennych (rozgrywka) nie wolno ¶ci±gaæ okularów ochronnych. W przypadku takiej konieczno¶ci nale¿y udaæ sie na "respa" i odwróciæ ty³em od strefy dzia³añ wojennych.
Na manewrach obowi±zuje ca³kowity zakaz po¿ywania napojów alkoholowych i narkotyków. Osoby bêd±ce pod ich wp³ywem zostan± usuniête z rozgrywek. Osoba co do której zaistnieje podejrzenie ¿e spo¿ywa³a alkohol musi poddaæ siê badaniu alkomatem lub opu¶ciæ teren rozgrywek.

11. Rozk³adane forty
Ka¿da ze stron mo¿e u¿ywaæ wszelkiego rodzaju os³on symuluj±cych umocnienia, bunkry, pozycje strzeleckie , z tym ¿e stosowany materia³ musi wytrzymywaæ trafienie kulk± lub od³amkiem. Elementy te mog± byæ przeno¶ne.

12. Samochody pancerne, czo³gi
Ka¿da ze stron mo¿e u¿ywaæ pojazdów symuluj±cych pojazdy pancerne. Mog± to byæ pojazdy pchane, przenoszone, lub z w³asnym napêdem (silnikowe, elektryczne, spalinowe). Ciê¿ar tych pojazdów nie mo¿e przekraczaæ 1000 kg netto czyli bez wyposa¿enia i za³ogi (za porozumieniem stron walcz±cych ciê¿ar ten mo¿na zwiêkszyæ). Pojazdu nie mo¿e zajmowaæ strona przeciwna (wróg) Trafiony pojazd wraz z ca³± za³og± udaje sie na "respa". Uwaga: w³a¶ciciel pojazdu w ka¿dej chwili mo¿e zabraæ pojazd i rozpocz±æ now± grê je¿eli oczy¶ci pojazd na "respie", przy czym oczyszczenie pojazdu na "respie" trwa 25 minut. Pojazd mo¿e sam byæ na "respie", za³oga w tym czasie mo¿e walczyæ jako piechota.
Zniszczenie pojazdu pancernego nastêpuje w wyniku przyklejenia na czas 60 sekund ³adunku kumulacyjnego do "pancerza". Pociskiem kumulacyjnym mo¿e byæ granat nieodpalony ale z ³adunkiem miotaj±cym, ale przyczepiony ta¶m±. (nie mo¿e to byæ sama petarda lub kawa³ek innego materia³u, przedmiotu nieprzypominaj±cego ³adunek kumulacyjny). Dopuszcza siê przyczepienia atrapy ³adunku kumulacyjnego, ale musi miêæ wtedy wygl±d takowego (replika granatu, miny, pocisku itp ³adunku). Pojazd zostaje te¿ zniszczony je¿eli najedzie na minê (replikê miny o wygl±dzie prawdziwej miny). Pojazd nie zostaje zniszczony je¿eli bêdzie sie go obrzucaæ granatami lub strzelaæ do niego. Do pojazdu pancernego nie mo¿na wrzucaæ granatów hukowych i od³amkowych - wrzucenie takiego granatu powoduje usuniecie z gry dla rzucaj±cego. Mo¿na te¿ zniszczyæ pojazd pancerny wrzucaj±c do ¶rodka granat dymny o w³a¶ciwo¶ciach niedra¿ni±cych (dymny nie powoduj±cy huku i rozerwania). Wówczas za³oga zostaje zniszczona i udaje sie na "respa". Za³oga pojazdu pancernego mo¿e sie poddaæ wystawiaj±c czerwon± szmatê lub bia³± flagê i zaprzestaj±c strzelaæ. Nastêpnie wraz z pojazdem lub w przypadku uszkodzenia bez pojazdu, w ca³o¶ci udaje sie na "respa". Za³oga pojazdu nie ma prawa taranowaæ ludzi i uszkadzaj±c ich pojazdem. Trafienie wyposa¿enia miotaj±cego pojazdu pancernego (zamontowany karabin maszynowy, karabin szturmowy, pistolet itp urz±dzenie miotaj±ce) nie powoduje wyeliminowanie tego urz±dzenia z walki. Stanowi to element sta³y pojazdu. Pojazd mo¿e byæ tez zniszczony z urz±dzenia przeciwpancernego (repliki mo¼dzierza, rusznicy przeciwpancernej , granatnika itp z tym ¿e pocisk miotaj±cy musi byæ z niego wystrzelony w kierunku pojazdu a nie rzucony rêcznie) Pocisk musi trafiæ. Uwaga: prêdko¶æ pocisku miotanego w kierunku czo³gu nie mo¿e byæ du¿a i przekraczaæ si³ê bezpieczn± tzn. tak± która mo¿e przebiæ pancerz pojazdu pancernego a tak¿e taka która w przypadku trafienia uczestnika gry bezpo¶rednio w cia³o spowodowa³a by jego obra¿enia. Prêdko¶æ pojazdu max 40 km na godzinê. W grze mog± byæ wykorzystywane pojazdy transportuj±ce: rowery, quady, samochody o wygl±dzie militarnym, ale nara¿one s± wówczas na strza³y i w³a¶ciciel musi sie z tym liczyæ.

13. Ranni
Temat w przygotowaniu

14. Dodatki:
Ustala siê miejsce dla przestrzeliwania replik. Replik nie mo¿na przestrzeliwaæ w innych miejscach. Dotyczy to czasu pomiêdzy, przed, po rozgrywkach. Miejsce musi byæ wyra¼nie oznaczone. Uprasza siê szanownych uczestników aby przestrzeliwaæ repliki jedynie w wyznaczonym miejscu. Osoby bez odpowiedniego ubioru ochronnego nie maj± prawa zg³aszaæ za¿aleñ organizatorowi odno¶nie otrzymanych ran. Uczestnik ma obowi±zek zarejestrowaæ siê w wyznaczonym punkcie do 30 min przed rozpoczêciem zbiórki (w podanej godzinie). Prosimy o podanie imienia i nazwiska, "ksywki" miejscowo¶ci "skoszarowania" i rodzaju teamu, nazwy. W innym wypadku uczestnik, uczestnicy, mog± zostaæ nie dopuszczeni do rozgrywek. Decyzja w tej kwestii pozostaje do wyboru organizatorowi.
Podobnie prosimy rejestrowaæ pe³ne teamy z nazw± i miejscowo¶ci± sk±d pochodz±.

15. Za³o¿enia koñcowe

Manewry ASG s± form± zabawy i tak to nale¿y traktowaæ. Niedopuszczalne jest obra¿anie lub wyzywanie wspó³graj±cych, niedopuszczalne s± rêkoczyny, lub bijatyki. Po zakoñczonych rozgrywkach, lub jednej rozgrywce, swoje uwagi w sposób kulturalny nale¿y przedstawiæ organizatorom. Podczas rozgrywek niedopuszczalne jest samodzielne odchodzenie poszczególnych teamów, lub pojedynczych osób bez poinformowania wspó³graj±cych. Na rozgrywkach jest zakaz tzw. Terminatorowania czyli udawania ¿e siê nie otrzyma³o trafienia mimo ¿e trafionym sie jest. Prosimy o uczciwo¶æ.

Pozdrawiamy graj±cych
57 Samodzielna Kompania ASG

16. Koniecznie przeczytaj.
WYJA¦NIENIE RYZYKA i informacja ogólna bardzo wa¿na. osoby przychodz±ce na manewry musz± koniecznie j± zaakceptowaæ.

O¦WIADCZENIE
Informujemy wszystkich zebranych, ¿e planowane wydarzenie - manewry ASG polegaj± na oddawaniu przez uczestników strza³ów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napêdzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o ¶rednicy 6 mm i 8 mm oraz o masie do 0,6 g. Informujemy wszystkich pragn±cych wzi±æ w tym wydarzeniu udzia³, ¿e u¿ywane przez uczestników repliki s± napêdzane sprê¿onym powietrzem lub gazem i wyrzucaj± pocisk z prêdko¶ci± pocz±tkow± do 200 m/sek., na odleg³o¶æ do 100 m, tak¿e seriami. Jednocze¶nie podkre¶lamy ze uczestnicy obecnego spotkania obowi±zkowo i bezapelacyjnie powinni byæ wyposa¿eni w ¶rodki ochrony przed obra¿eniami a zw³aszcza okulary lub gogle (ochronne, balistyczne) atestowane, zgodnie z polsk± norm± odpowiedni± do tego typu rozgrywek (odporno¶æ na uderzenie pociskiem, od³amkiem itp). Informujemy tak¿e ¿e na planowanym spotkaniu mog± byæ , wykorzystane ¶rodki pirotechniczne dozwolone do obrotu ogólnego w czê¶ci lub ca³o¶ci. Informujemy tak¿e, ¿e w tym wydarzeniu mog± braæ osoby pe³noletnie i niepe³noletnie za zgod± rodziców (o¶wiadczenie poni¿ej do pobrania). Osoby uczestnicz±ce w tych manewrach, które pozostan± na miejscu, nie opuszcz± go i przyst±pi± do rozgrywki po publicznym odczytaniu tego o¶wiadczenia musz± mieæ ¶wiadomo¶æ, i¿ uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczê¶liwych wypadków, oraz trwa³ego uszkodzenia zdrowia. Uwaga i podkre¶lamy. Osoby przystêpuj±ce do gry o¶wiadczaj± publicznie, ¿e wyra¿aj± zgodê na ponoszenie takiego ryzyka i o¶wiadczaj± tak¿e, ¿e w razie zaistnienia wypadku, gdzie zostan± poszkodowane nie bêdê wnosiæ roszczeñ odszkodowawczych, ani wnosiæ o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku b±d¼ jakiegokolwiek innego uczestnika obecnego spotkania ASG czy te¿ organizatora tego spotkania. Podobnie o¶wiadczaj± ¿e nie bêd± wnosiæ ¿adnych roszczeñ odszkodowawczych wzglêdem innych uczestników i organizatorów w przypadku uszkodzenia rzeczy ruchomych do nich nale¿±cych (repliki, elementy wyposa¿enia, urz±dzenia taktyczne itp)
Osoby które nie zgadzaj± siê na powy¿sze warunki, prosimy o opuszczenie pola rozgrywek przed ich rozpoczêciem. Osoby które nie zrozumia³y powy¿szego tekstu proszê o osobiste skontaktowanie siê z nami w celu jego dok³adnego wyja¶nienia. Pozostanie na terenie gry i przyst±pienie do rozgrywek oznaczaæ bêdzie ¿e uczestnicy rozgrywki akceptuj± powy¿sze o¶wiadczenia z pe³nym zrozumieniem.

O¶wiadczenie dla rodziców osób niepe³noletnich:

Ja, ni¿ej podpisany ….................................................................................................................... urodzony w dniu.......…..................................... wyra¿amy niniejszym zgodê, na udzia³ córki/syna ……………………………………………………..w spotkaniach Air Soft Gun. Jednocze¶nie o¶wiadczam i¿ jest mi wiadomym, ¿e spotkania ASG polegaj± na oddawaniu przez uczestników strza³ów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napêdzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o ¶rednicy 6 mm i 8 mm oraz o masie do 0,6 g. Jest mi równie¿ wiadomym, ¿e u¿ywane przez uczestników repliki s± napêdzane sprê¿onym powietrzem lub gazem i wyrzucaj± pocisk z prêdko¶ci± pocz±tkow± do 200 m/sek., na odleg³o¶æ do 100 m, tak¿e seriami. Jednocze¶nie wiadomo mi, ¿e powinienem byæ wyposa¿ony w ¶rodki ochrony przed obra¿eniami a zw³aszcza okulary lub gogle (ochronne, balistyczne) atestowane, zgodnie z polsk± norm± odpowiedni± do tego typu rozgrywek (odporno¶æ na uderzenie pociskiem, od³amkiem itp). Jest te¿ mi wiadomo, ¿e wykorzystuje siê na tych rozgrywkach ¶rodki pirotechniczne. Jest mi tak¿e wiadomym, ¿e w spotkaniach ASG udzia³ bior± osoby pe³noletnie i niepe³noletnie w ró¿nym wieku. O¶wiadczam dodatkowo, ¿e mam ¶wiadomo¶æ, i¿ uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczê¶liwych wypadków, oraz trwa³ego uszkodzenia zdrowia. O¶wiadczam, ¿e wyra¿am zgodê na ponoszenie takiego ryzyka przeze mnie i o¶wiadczam, ¿e w razie zaistnienia wypadku, gdzie ofiar± bêdê ja nie bêdê wnosiæ roszczeñ odszkodowawczych, ani wnosiæ o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku b±d¼ jakiegokolwiek innego uczestnika spotkañ ASG czy te¿ organizatora tego spotkania.
Podpis.................................................Data...................................."


50/50

BTW jakie s± przewidywane godziny trwania manewrów?
10:00 - 14:00
No to faktycznie têgie te manewry - ca³e 4 godziny!

Ile osób siê do tej pory zadeklarowa³o? Opis nie wygl±da za ciekawie ale mimo wszystko raczej bym siê postrzela³ w ten ³ikend...


na facebooku 19 Mo¿e gdzie¶ jeszcze s± zapisy, ale nic mi o tym nie wiadomo. Nie ma siê co nastawiaæ na nic wybitnego, ot jebanka.
To co, zapisaæ nas?
Zapisz
Ok
Wrzucili jakie¶ foty?
Pisz±, ¿e fotograf by³ chory i od nich zdjêæ nie bêdzie, ale mo¿e bêdzie co¶ od uczestników. Maj± zmontowaæ film, który wyl±duje tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCXMU3gYpR97fP7I-WqXvusw/videos

Opublikowali te¿ podsumowanie na fejsie, gdzie nawet wymienili RR i przez chwilê poczu³em siê, jakby¶my naprawdê mieli jak±¶ markê (po prostu spisali nazwy ekip z listy)
"Kolejne manewry zakoñczone.
31 stycznia 2016 roku odby³y siê jedne z najlepszych naszych spotkañ Airsoftowych. W forcie Chiny mimo niesprzyjaj±cych warunków pogodowych (temperatura bliska zera i porywisty zimny wiatr) zebra³ siê kwiat teamów z po³udnia Polski. Prawie stuosobow± ekipê reprezentowa³y takie s³awy jak:
- HPairsoft.eu assault team,
- Dredziu ASG TV
- ASF Sosnowiec,
- STAFF,
- (PADRE) Strzelec K-ce
- Recce Regiment,
- Dragons,
- Militarna Polska,
- F.E.A.R.
- Jastrzêbska Grupa Rozpoznania
- T.R.B.S.
- Oldi Team
- 57 Samodzielna Kompania ASG
- oraz inne których nazw nie pamiêtam.
Wielka bitwa rozpoczê³a siê dok³adnie o godzinie 10.50, na gospodarzy (57 Samodzieln± Kompaniê ASG, wzmocnion± przez Jastrzêbsk± Grup± Rozpoznania oraz najemników z "Wiepsza") run±³ zmasowany atak "Konfederacji Po³udnie" - konfederacji teamów, z³o¿onych z z najlepszych grup airsoftowych na ¦l±sku. Mimo wybudowanych fortyfikacji - zamkniêtych bunkrów, oraz pozycji umocnionych, Konfederacja Po³udnie zdoby³a pierwszy pas umocnieñ prze³amuj±c pozycje przes³aniania oraz bunkry trzonowe. Zaciek³o¶æ obu stron by³a tak du¿a ¿e przypomina³a historyczne zmagania w Stalingradzie. Gêsto¶æ ognia,wybuchy granatów, wystrza³y z rêcznych granatników powodowa³y scenerie, bardzo realistycznej bitwy. Jedynie nadzwyczajnym wysi³kiem 57 SK ASG, uda³o siê powstrzymaæ na bunkrach rygluj±cych tak kapitalnie zorganizowany atak. Nie mamy w±tpliwo¶ci ¿e gdyby walka potrwa³a d³u¿ej, ni¿ przewidziana w regulaminie, mog³o by doj¶æ do ostatecznego zwyciêstwa Konfederacji.
Szanowni Koledzy i Kole¿anki.
Dla nas, jako dla gospodarzy tak wspania³a bitwa z tak wspania³ymi teamami nie zdarza siê zbyt czêsto. Dziêkujemy Wam serdecznie Przyjaciele za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
Chwa³a bohaterom.
Dowódca 57 SK ASG W
Wojciech Ku¼nik"
Film ma byæ pod koniec tygodnia.
https://www.youtube.com/watch?v=5-P8QwDkJRU ma byæ jeszcze jeden. S± nawet momenty "RR in action"



© Stroje regionalne i ludowe, suknie ¶lubne, materia³ na firany Design by Colombia Hosting