Stroje regionalne i ludowe, suknie Ĺlubne, materiaĹ na firany
w dniu 8 października 2013 do Krakowa przyjedzie siodło Księcia Józefa, które wypożyczone zostanie z muzeum w Lipsku. Będzie u nas kilka dni, żeby powrócić potem na obchody 200 lecia bitwy. W programie jest otwarcie wystawy, sztuka teatralna w jednym akcie oraz coś na ząb. Organizatorem uroczystości jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, od którego otrzymałem propozycję czynnego udziału. Zainteresowaniu są Oni wystawieniem przez nas 20 osobowego oddziału. W zamian zaoferowano możliwość uczestnictwa we wszystkich uroczystościach (tych nieoficjalnych również), 100 zł żołdu oraz nocleg w hostelu ze śniadaniem. Wszystkich chętnych bardzo proszę o kontakt do najbliższego piątku ponieważ muszę muszę ostatecznie podać co i jak będzie z naszej strony.
1. ukonstytuowała się dość pokaźna grupa, w poniższym składzie:
Adda, Paula - markietanka, Seba, Waldi, Adam Furier, Staszek - ojciec Kałacha i tenże sam Kałach, Juby, Ślepy, Ariel, Kacper, Duży, Junior, Mateusz Smolka z Nysy Krakus
2. po ustaleniach z wodzostwem zabierzcie ze sobą spodnie granatowe i białe - decyzja jakie naciągnąć zapadnie rano we wtorek. Prośba ode mnie to lekko przeczyścicie mundury.
3. program imprezy (oficjalny)
08.10.2013 – wtorek
Plan uroczystości : Scena na placu Szczepańskim (od strony ul. św. Tomasza) 10:00 – 10:05 Słowo dyrektora MHK – Michała Niezabitowskiego - powitanie dostojnych gości, 10:05 – 10:10 Wystąpienie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, 10:10 – 10:15 Wystąpienie gościa z Muzeum w Lipsku (oczekujemy na potwierdzenie), 10:15 – 10:20 Wprowadzenie w tematykę wystawy i scenki historycznej –Andrzej Kopczyk aktor Teatru Bagatela 10:20 – 10:35 Scenka historyczna: „Książę Józef Poniatowski w Krakowie w 1809 i 1813 roku” - z udziałem trzech aktorów - Barbary Szałapak, Edwarda Linde –Lubaszenki (czekamy na potwierdzenie) oraz Macieja Mieziana i 10-letniego młodzieńca. Reżyseria i scenariusz spektaklu - Witold Ślusarski, 10:35 – 10:45 Przejście ul. Szczepańską z Prezydentem Miasta Krakowa i honorowymi gośćmi na czele do Pałacu Krzysztofory, w trakcie przemarszu oraz w holu Pałacu Krzysztofory Orkiestra Krakowskiego Towarzystwa Kolejowego pod batutą kapelmistrza Józefa Bylicy wykona wiązankę muzycznych utworów patriotycznych, przy akompaniamencie w towarzystwie orkiestry dętej, 10:45 – 11:10 zwiedzanie wystawy w Pałacu Krzysztofory, 11:10 – 11:30 poczęstunek w Sali Królewskiej w Pałacu Krzysztofory.
p.s. im szybciej przyjedziecie do Krakowa w poniedziałek tym szybciej zaczniemy Cracow by night. [/b
e tam
wywiad z goście który organizuje wystawę "ktoś może powiedzieć siodło, siodło, siodło" hehe